Knižní novinka: Německá polní výstroj 1939-1945

Pokud chyběla solidní literatura o výstroji německého vojáka v období 2. světové války, máme pro vás dobrou zprávu. Na trhu se objevila novinka v podobě publikace od známého vydavatele Histoire & Collections, která nese název German Combat Equipment, což lze do našeho mateřského jazyka volně přeložit jak Německá polní výstroj. Jak už sám název napovídá, publikace se poutavě věnuje tématice německé polní výstroje používané v období 2. světové války.

1

Na 81 stránkách knihy nalezneme nejrůznější informace o tehdejší polní výstroji německého vojáka. Počínaje opaskovými přezkami, konče ukázkami využitelnosti A rámu. Celá publikace je protkaná barevnými fotografiemi originální výstroje v mnoha jeho barevných a vzorových škálách, aby si čtenář mohl udělat obrázek o tom, že jenom například chlebníků ( tzv. malé polní) bylo velké množství vzorů a barevných odstínů.

2

V publikaci tedy naleznete nejenom krásné fotografie veškerého polního equipmentu, ale i povídání o jeho historii a využití v praxi. Samozřejmě nechybí ukázky různých možných sestav kompletního polního equipmentu tak, jak se tenkrát používal a nosil.

4

Zkrátka tato publikace určitě potěší každého člena vojensko-historického klubu zabývajícího se obdobím 2. světové války a samozřejmě též i sběratele, kteří v ní najdou užitečného pomocníka při sestavování, identifikaci a orientaci v německé polní výstroji z období světové války. Je jen trochu škoda, že publikace je dostupná pouze v anglickém či francouzském jazyce.

5

Knihu lze objednat ve specializovaném internetovém obchodě Reenactor.cz.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *