Oživené pevnosti Na Kočičáku aneb 80.let výstavby pevností v okolí Chomutova

Akce „Oživené pevnosti Na Kočičáku aneb 80.let výstavby pevností v okolí Chomutova“ se bude konat v termínu 17. – 18.9.2016 pro širokou veřejnost.

Pevnosti a polní opevnění na Kočičáku budou obsazeny osádkami československé armády a dalšími ozbrojenými složkami. V jejich okolí bude probíhat cvičení a dobový život. Na lesních cestách budou provádět ostrahu četnické hlídky provádějící namátkovou kontrolu. Finanční stráž bude střežit prostor zobrazující státní hranici a protitankové překážky, které jsou nedílnou součástí muzea Na Kočičáku. Další  scénou akce bude důkladně střežené staveniště pevnosti čs. armádou. Pevnost bude upravena do názorné podoby jako v době betonáže.

Pevnůstka bude obestavěna dřevěnou formou, která bude zobrazovat dobové staveniště, a dělníci budou pro návštěvníky sehrávat scénky ze stavby vč. kontrol majitelem a vojenským dozorem, vše podle dobových podkladů. Veškerými dobovými tábory a scénkami budou návštěvníky doprovázet odborní průvodci u muzea, kteří návštěvníky zavedou i na druhou stranu historických událostí a to na stranu německých obyvatel v 30.letech. K vidění budou i tábory německých henleinovců a Freikorpsu. K vidění bude i špionážní činnost v podobě německých špionů předávající informace o našem opevnění do Německa. Nedílnou součástí akce bude malá ukázka dobývání československých pevnůstek německou armádou.

80-let-od-výstavby-pevností-plakát-kopie-724x1024

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *